CUKRÁRNA

Co nabízíme

V cukrárenském středisku vyrábíme cca 250 druhů produktů, především zákusky a dorty, listové, plundrové, trvanlivé a smažené výrobky. Z cukrářských výrobků patří k nejžádanějším tradiční české zákusky, dále zákusky z lehkých cukrářských krémů, výrobky z jogurtu a tvarohu. Vyrábíme dorty klasické, tedy plněné krémem, jogurtové, šlehačkové a ovocné. Na zakázku připravujeme speciální dorty různých tvarů a motivů, vše dle přání zákazníka. Do sladkého sortimentu patří také mini zákusky a svatební výslužky. Ke smaženým výrobkům patří především koblihy s ovocnou a lískooříškovou náplní a další druhy plněných výrobků. Z listového a plundrového těsta připravujeme nejen hotové výrobky, ale také polotovary, které se po upečení plní cukrářskými náplněmi.

Jak pracujeme

Zákusky a dorty jsou vyráběny ručně, koblížky jsou výsledkem poloautomatické výroby.

Cukrářská výroba je rozdělena na dvě dílny a expedici. V tzv. teplé dílně se připravují dortové korpusy, piškotové pláty, smaží se tu koblihy a připravují cukrárenské výrobky z listového a plundrového těsta. Ve studené dílně se korpusy plní nejrůznějšími krémy a náplněmi, potahují se, zdobí a chladí. Tato dílna je tedy doménou čistě řemeslné výroby, mistrovské ruční práce. V expedičním prostoru se produkty krájí, nebo prostě jen připravují k přepravě do obchodů či k zákazníkům.

Ve studené dílně je také koutek modelování, kde se vytvářejí mnohdy až „umělecká“ díla z mandlové hmoty. Zákazník si může podle svého přání objednat produkt ze stálé nabídky, nebo si nechat vyrobit atypický dort podle svého přání.

Každá vstupní surovina použitá v cukrářské výrobě prochází těmi nejpřísnějšími vstupními kontrolami. Tam, kde je technologie výroby automatická, přicházejí ke slovu nejmodernější stroje od renomovaných světových značek. V oblasti ruční výroby je vše podřízeno bezpodmínečné hygieně. Ta je samozřejmostí, stejně jako odborné znalosti a dlouholeté zkušenosti našich cukrářských mistrů.

Proč z Adélky?

Vybrat si cukrářské zboží z Adélky má – kromě chuti a poctivé kvality – ještě několik výhod

  • Použité suroviny – všechny výrobky vznikají z prověřených surovin a navíc, neznají náhražky.
  • Prvotřídní hygiena – za celou dobu existence firmy (a na to si poklepejme třikrát na dřevo) se u nás nikdy neobjevil žádný hygienický problém.
  • Dle přání – osobně nebo telefonicky je možné objednat si kterýkoli produkt z katalogu, nebo podle vlastního přání, a to v libovolném množství a pro libovolný účel (velmi často pečeme pro svatební hostiny).
Cukrárna Adélka a.s.