Pekárna ADÉLKA a.s.
Pekárna ADÉLKA a.s.
Pekárna ADÉLKA a.s.
Pekárna ADÉLKA a.s.
Pekárna ADÉLKA a.s.
Pekárna ADÉLKA a.s.
Pekárna ADÉLKA a.s.
Pekárna ADÉLKA a.s.
  • Mlýn ADÉLKA a.s.
  • Pekárna ADÉLKA a.s.
  • Cukrárna ADÉLKA a.s.
  • Lahůdky ADÉLKA a.s.
  • Hotovky ADÉLKA a.s.
  • Mlýn ADÉLKA a.s.
  • Pekárna ADÉLKA a.s.
  • Cukrárna ADÉLKA a.s.

Příběh Adélka

Když se Adélka narodila…

… psal se rok 1990 a byl to Ladislav Teisler, kdo se stal jejím otcem. Společně s Věrou Bartákovou, později Marií Augustovou provozovali cukrářskou výrobu v malých prostorách rodinného domku. Už tehdy Adélka zachutnala, největší zájem byl o první lahodné kremrole, kolekce drobných svatebních zákusků, jemné pečivo a koblihy.
 

Když byl Adélce jeden rok…

… získala první provozní jednotku na sídlišti Pražská v Pelhřimově, kam byla převedena veškerá výroba. Zde byla také otevřena první prodejna s dívčím jménem v logu. 
 

Když se Adélka ještě batolila…

… došlo k privatizaci Jihočeských pekáren, s. p., v Pelhřimově, to se psal rok 1993. A hned se začalo s rekonstrukcí celého areálu, vznikl velkoobchodní sklad, byla zahájena průmyslová výroba pekařských a cukrářských výrobků, také byl vybudován žitnopšeničný mlýn... 
 

A pak se z ní stala velká školačka…

… to když v roce 1996 došlo k transformaci firmy na akciovou společnost. V té době pekárna s dívčím jménem vybudovala technické zázemí, vozový park s více než 40 vozy, vlastní myčku vozidel a biologickou čističkou odpadních vod, čerpací stanici, autodílnu, nové údržbářské dílny a také novou expediční halu s nakládacími rampami.
 

A pak už jen rostla do krásy…

V dalších letech byly zrekonstruovány prostory výrobny hotových jídel, lahůdek a cukrárny. Byla otevřena nová hala výroby jemného pečiva a sklad surovin... Vlastně bylo rekonstruováno, nebo nově postaveno a vybaveno téměř všechno. A výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejširší sortiment, nejvyšší ceny z národních pekařských soutěží, jedinečná kombinace tradičních prověřených postupů a nejmodernějších technologií. To vše pod nejpřísnějšími parametry evropských bezpečnostních a hygienických požadavků.
 

A dnes je z ní mladá dáma, která nezapomněla…

Značka Adélka je dnes symbolem moderní potravinářské – pekařské, cukrářské, mlynářské – firmy evropských parametrů s tradicí poctivého českého řemesla. Nejmodernější vybavení a technologie spolu s  dostatkem odborně vzdělaných zaměstnanců společně garantují nejvyšší kvalitu výrobků. Tradiční postupy výroby spolu s přísnou kontrolou vstupních surovin jsou důvodem, proč zákazníci považují výrobky společnosti za chutné, tradiční a zdravé.
 
Adélka vyrábí více než 1000 druhů výrobků, mezi kterými dominují chléb, běžné pečivo, jemné pečivo, klasická a trvanlivá cukrařina, lahůdky, salátky, knedlíky, hotová jídla, zmrzlinu, jogurty a v neposlední řadě několik druhů pšeničných a žitných mouk. V současné době se vývojové středisko společnosti zabývá výrobním programem zdravé výživy a také vývojem velmi žádaných výrobků pro dětské spotřebitele. 
 
Aby mohla toto vše nabídnout, musí stát na pevných základech. Jistou zárukou je 600 tuzemských spokojených obchodních partnerů. Tato neustále se rozrůstající síť vypovídá o velkém, moderním a spolehlivém zázemí firmy, ve které pracuje téměř 300 zaměstnanců. Firmy, která nezapomněla na to, odkud pochází a z jakých myšlenek, snů a přání vznikla. Firmy, která má v logu kromě jména ještě „Dar chuti a přátelství“.
 

Kniha k 20. výročí